Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 6 feet ss air curtain, 5 feet ss air curtain, 4 feet ss air curtain, 3 feet ss air curtain and 3.5 feet ss air curtain.
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Feet |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Feet |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 11200 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 ft (1200 mm) |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 9800 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 ft (900 mm) |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Size | 3.5 ft (1000 mm) |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
Anil Narula (Proprietor)
Techno Mech Sales
K-90/A, Lajpat Nagar-II
New Delhi - 110024, Delhi, India