Leading Manufacturer of ms sleek air curtain 4 feet, ms sleek air curtain 3 feet, ms sleek air curtain 6 feet, ms sleek air curtain 3.5 feet, ms sleek air curtain 7 feet and ms sleek air curtain 5 feet from New Delhi.
₹ 8200 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 ft (1200 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 ft (900 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 ft (1800 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3.5 ft (1000 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Size | 7 ft |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 ft (1500 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Feet |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 Feet |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
Anil Narula (Proprietor)
Techno Mech Sales
K-90/A, Lajpat Nagar-II
New Delhi - 110024, Delhi, India