Our product range includes a wide range of 40 w flying insect killer machine, 20 w flying insect killer machine, 30 w flying insect killer machine and 15 w flying insect killer machine.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Insect Type | Mosquito, Flying Insect |
| Coverage Area | 201-500 sq ft |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Power Source | Electric Corded |
| Killing Method | Electric Grid |
| Power Rating | 40 W |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Area | Restaurant |
| Light Type | UV Tube |
| Warranty | 1 Year |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Insect Type | Mosquito, Flying Insect |
| Coverage Area | 201-500 sq ft |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Power Source | Electric Corded |
| Killing Method | Electric Grid |
| Power Rating | 20 W |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Area | Restaurant |
| Light Type | UV Tube |
| Warranty | 6 Months |
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Insect Type | Flying Insect, Mosquito |
| Coverage Area | 201-500 sq ft |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Power Source | Electric Corded |
| Killing Method | Electric Grid |
| Power Rating | 30 W |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Area | Restaurant |
| Light Type | UV Tube |
| Warranty | 1 Year |
₹ 2850 / Piece Get Latest Price
| Insect Type | Flying Insect, Mosquito |
| Coverage Area | 201-500 sq ft |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Power Source | Electric Corded |
| Killing Method | Electric Grid |
| Power Rating | 15 W |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Area | Restaurant |
| Light Type | UV Tube |
| Warranty | 1 Year |
Anil Narula (Proprietor)
Techno Mech Sales
K-90/A, Lajpat Nagar-II
New Delhi - 110024, Delhi, India