Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 4 feet aluminium sleek air curtain, 7 feet aluminium sleek air curtain, 3 feet aluminium sleek air curtain, 6 feet aluminium sleek air curtain, 5 feet aluminium sleek air curtain and 3.5 feet aluminium sleek air curtain.
₹ 8700 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 Feet |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Size | 7 Feet |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Feet |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Feet |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Feet |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 ft (900 mm) |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Blower Material | ABS |
| Control Type | Manual Switch |
| Noise Level | < 55 dB |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Size | 3.5 ft (1000 mm) |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Motor Power | 0.20 HP |
| Noise Level | < 55 dB |
Anil Narula (Proprietor)
Techno Mech Sales
K-90/A, Lajpat Nagar-II
New Delhi - 110024, Delhi, India